RIO Olimipiyat Elemeleri Nothingham İNGİLTERE

RIO Olimipiyat Elemeleri    Nothingham İNGİLTERE

Geçen yıl, hava çok sıcak… Termometreler 32 dereceyi gösteriyor, herkes deniz kum , ohhhh ne güzel tatil diyor. Biz yine Metin hocam’la birlikte rüzgar sapmasız atışlar yapmak üzere, uzun mesafe koşu yapar gibi; kondisyon hesapları , odaklanma, nefes antrenmanları yapan sporcularımızla zor ama eğlenceli saatler geçiriyoruz. Ne oluyor ya diye soruyorum bir ara ve “Geliyor , yeni nesil sporcular, başarılar, madalyalar, istiklal marşı, göndere çekilen bayraklar geliyor arkadaşım” diye cevap veriyor Metin hoca. Zamanlar bazen akşamı bazen sabahın daha aydınlanmamış dakikalarını işaret ediyor, Erdoğan, Burcu, Mete, Yavuz, Eren, Zeynep, Ege, Talha ve diğer genç sporcularımız  idmanda, hepsinin gözleri keskin bakıyor. Çocuklarımızın baktıkları yerde ateş var, “Yavaş Mete hedef tahtası korkuyor” diyesimiz geliyor. Sanki okları attıkça çocuklarımız büyüyor , hedefler , oklar küçülüyor.

  • Eeee ne olacak Erdoğan: “RIO ya gidiyoruz” ,
  • Ne yapacağız Mete, “RIO’da kürsü yapacağız, dünya bizi konuşacak”

O zaman hadi bakalım diyoruz ve cevabımızı bu hafta adık. RIO’ya 2 bilet daha Erdoğan’dan sonra Mete ve Yasemin’den iki bilet daha geliyor. Bu yoğun tempo arasında Mete’ye tekrar sorduk, “Unutmadım abi İnşALLAH kürsü gelecek , daha yarıdayız” diyor. Mete’ye daha 17 yaşında olduğunu hatırlatmıyorum bile çünkü Ata sporunu gerçekten Ataları ile birlikte yapmış koca yürekli dağ gibi bir adam karşımda duruyor. Biz de sloganımızı atalım : “TÜRKİYE SİZİNLE GURUR DUYUYOR”

Geçelim Habere :

Milli Sporcularımızdan Erdoğan Aygan’ın Ağustos 2015’te Almanya’da düzenlenen Dünya Şmpiyonasında elde ettiği RIO Olimpiyatları kotasının ardından , Okçuluk sporunda ülkemizin gelecek vadeden ve parlayan genç yıldızı Mete Gazoz, İngiltere Nothingham’da yapılan elemelerde RIO Olimpiyatlarına kota kazanan ikinci sporcumuz oldu.

Dünya okçuluk organizasyonlarının düzenleyicisi World Archery tarafından yakından takip edilen sporcularımız dünya klasmanında yerini almaya başladı.

Uluslararası Kahraman Bagatır 2016 yarışmasında dünyaca ünlü rakipleri eleyerek altın madalya kazanan Mete Gazoz sıralama turlarını 2. olarak bitiren Mete Gazoz eleme turlarında sırasıyla; İspanyol Garcia Miguel Alvarino’yu 6-0, Slovak Gasper Strajhar’i 6-2, çeyrek finalde Norveçli Baard Nesteng’i 6-0, yarı finalde ise Fransız Lucas Daniel’i 6-4 eleyerek Altın madalya mücadelesinde sıralama turunu birinci tamamlayan Fransız Jean-Charles Valladont ile karşılaşacak. Yarışma 29 Mayıs 2016 saat 18:00’dan itibaren World Archery Tv’den canlı olarak yayınlanacaktır.

Başta Mete olmak üzere tüm sporcu ve hocalarımızı tebrik ediyoruz.

İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü

 

Detaylar için ;

http://worldarchery.org/news/140807/europes-olympic-places-awarded-nottingham

http://www.tof.gov.tr/haberler/haberler/ok231ular%C4%B1m%C4%B1zdan-b252y252k-ba%C5%9Far%C4%B1-mete-ve-yasemin-rio-2016da-68755

 

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beceriler

Gönderildi

28 Mayıs 2016